
01
Перед тим, як сідати за кермо зробіть огляд свого автомобіля:
- зверніть увагу на стан колес (тиск, зовнішній вигляд, глибина протектору).
- зазирніть під авто - під ним або перед ним може щось лежати, в районі двигуна на дорозі може з'явится калюжа (можна припустити, що це рідина з вашого авто і в такому випадку не завадить перевірити їх (рідини).
02
Налаштуйте посадку.
Вона має бути анатомічно правильною і дозволяти працювати з органами керування не змінюючи свого положення в сидінні.
Налаштуйте дзеркала.


03
Пристибніться ременем безпеки і проконтролюйте щоб це зробили усі пасажири.
Ремінь на сьогоднішній день є найефективнішим засобом пасивної і активної безпеки. Виробники авто витрачають великі кошти на вдосконалення безпеки, а інженери проводять сотні досліджень краш-тестів.
Тому, історії про виживших завдяки тому, що людина була не пристебнута - скоріше одиничні випадки, аніж закономірність. Краще не покладатися на сліпу удачу, а довірити прийняття на себе удару металевому каркасу автомобіля з демпферними зонами.
04
Тримайте безпечну відстань та інтервал.
Відстань до авто попереду має бути не менше 3 сек для сухої, теплої погоди.
Для того, щоб це визначити, знайдіть будь-який статичний орієнтир (напр. дерево чи стовп на узбіччі) і почніть рахувати тризначні числа (одне число=1 сек) з того моменту, як задній бамперпер спередуїдучого авто перетне лінію вашого орієнтира. І якщо ваш передній бампер опиниться в цьому орієнтирі не менше ніж через 3 сек - це означає, що ваша відстань безпечна.


05
Не їдьте в сліпих зонах і не дозволяйте їхати в ваших.
Звертайте увагу на автомобілі в сусідніх смугах і якщо бачите що або ви попадаєте в сліпу зону, або у вас в сліпій зоні опинився автомобіль - зменшіть швидкість руху або пришвидшіться.
06
Практикуйте в процесі руху регулярний пошук потенційно небезпечних мість і ситуацій, моделюйте їх та готуйтесь до них.
Наприклад: проїзджаючи автобусну зупинку, де вже зупинився автобус, очікуйте що або з-за нього з'являться люди, або він розпочне свій рух одразу в вашу смугу, тощо.
Найбільша складність в тому, що коли ми проїзджаємо потенційно небезпечні місця, нічого небезпечного може не відбуватися 10, 20, 100 разів і цей, умовно позитивний, досвід записується у нашій підсвідомості. Але на 11, 21, 101 раз щось абсолютно несподівано обов'язково стається.
Тому варто готуватися до таких ситуацій постійно.


07
Найбільша кількість ДТП на регульованих світлофором перехрестях відбувається через 2-3 сек після зміни сигналу світлофора.
Тому частіше обирайте педаль гальмів, аніж газу, навіть на миготливий зелений.
Не починайте рух на жовтий сигнал світлофора.
І не поспішайте виїзджати на перехрестя, особливо коли воно погано проглядається.
08
Зупинку в потоці виконуйте таким чином, щоб зі свого місця ви бачили як колеса спереду стоячого автомобіля торкаються дороги.


09
Не конфліктуйте на дорозі.
Пам'ятайте, що саме від настрою водія напряму залежить те, як він буде керувати автомобілем і які наслідки це матиме для нього, його пасажирів і інших учасників дорожнього руху.
Якщо на вашу думку навколо вас всі їдуть погано, то скоріше за усе зараз саме ваш стиль водіння небезпечний для вас, ваших пасажирів і інших учасників дорожнього руху.
10
Намагайтесь якомога менше рухатись заднім ходом.
Заднім ходом більш обмежена оглядовість.


11
Не випереджайте/обганяйте повільно їдуче авто, або авто, яке уповільнюється (гальмує), поки не зрозумієте причину.
12
Зупинившись на світлофорі або на стоп-лінії дивіться в дзеркало заднього огляду допоки авто, що рухалось позаду вас, не зупиниться.


13
Виїзджаючи на зустрічну смугу для обгону, подивіться в центральне, а потім в ліве дзеркало, щоб пересвідчитись, що вас в цей момент ніхто не обганяє.
Дуже часто водій концентрує увагу на зустрічну смугу попереду і коли приймає рішення зробити обгін, вже не дивиться в дзеркала заднього виду.
14
Не виконуйте обгін за водіями, котрі виїхали на зустрічну смугу. За автомобілем попереду ви не побачите зустрічний транспорт або перешкоду.


15
Якщо ви бачите обгін і розумієте, що водій не встигає закінчити маневр обгону, починайте гальмувати і зміщуватись з увімкненим поворотником до узбіччя.
І точно не засліплюйте обганяючого дальнім світлом!
16
Не виконуйте обгін одразу кількох автомобілей.


17
Заїхавши в населений пункт з швидкісної траси, частіше поглядайте на спідометр.
Водії звикають до постійно високої швидкості на трасі і швидкість 50-80 км/год здається занадто низькою, тому водіям важко обрати безпечну швидкість для безпечного проходження проходження повороту чи зупинки автомобіля.
18
Вмикайте ближнє світло фар, навіть якщо ваш автомобіль обладнаний ДХО (денними ходовими вогнями).


19
Не змінюйте часто смугу руху.
Обирайте ту смугу руху, де не будуть заважати вам і ви не будете заважати.
20
Перелаштовуючись, робіть це плавно. Різкий маневр може призвести до втрати керованості.
